Потпредседник САД Венс: Створили смо чврсту основу за регионално примирје
Вашингтон, 22. јун (Hibya) - Потпредседник Сједињених Америчких Држава Џејмс Дејвид Венс изнео је оцене о процесу регионалног примирја током конференције за медије.
Потпредседник САД Џејмс Дејвид Венс говорио је о процесу регионалног прекида ватре.
„Желимо регионално примирје. Створили смо добру основу. Технички разговори трајаће недељама“, рекао је Венс, истичући да се процес наставља.
Говорећи о замрзнутој иранској имовини, Венс је навео да би ова средства могла бити коришћена у оквиру економских аранжмана. Он је додао: „Након деблокаде иранске имовине, радимо на механизму који би омогућио да се ова средства користе за куповину производа произведених у САД. Такав модел ће допринети економским односима и створити нову равнотежу за различите земље.“
Венс је нагласио да се процес одвија уз допринос више држава: „Катар и неки наши партнери дали су важан допринос. Укидање ограничења на иранску имовину могло би позитивно утицати и на америчке пољопривреднике и на иранску економију.“
На крају је Венс захвалио свим странама: „Хвала свима на доприносу. Технички разговори ће се наставити наредних недеља. Помно ћемо пратити процес.“
Serbia News Agency Montenegro News Agency