Саидов се састао са сингапурском министарком за одрживи развој и животну средину Фу
Ташкент, 22. јун (Хибја) - Министар спољних послова Узбекистана Бахтијор Саидов изјавио је да је водио искрене и садржајне разговоре са министарком за одрживи развој и животну средину Сингапура Грејс Фу.
Министар спољних послова Узбекистана Бахтијор Саидов дао је изјаве о еколошкој сарадњи и одрживости између две земље.
Осврћући се на главне теме састанка, Саидов је рекао: „Током нашег разговора посебну пажњу посветили смо сарадњи у борби против климатских промена, 'зеленој' економији и ефикасном управљању водним ресурсима.“
Наглашавајући значај искуства Сингапура у овим областима, Саидов је закључио: „Констатовали смо да је напредно искуство Сингапура у обезбеђивању еколошке одрживости и примени иновативних приступа од великог значаја за нашу земљу.“
Serbia News Agency Montenegro News Agency