Багаеи: Одлучено је да се разговори на експертском и техничком нивоу наставе
Техеран, 22. јун (Hibya) - Портпарол Министарства спољних послова Ирана Есмаил Багаеи изјавио је да ће се делегација Исламске Републике Иран вратити у земљу након интензивних разговора о спровођењу одредби Меморандума о окончању рата.
Портпарол иранског Министарства спољних послова Есмаил Багаеи говорио је о преговорима одржаним у Швајцарској у вези са Меморандумом о окончању рата од 18. јуна 1405. године, као и о заједничком саопштењу посредничких држава.
Дајући информације о распореду и садржају разговора, Багаеи је рекао: „Ови разговори, усмерени на ставове 1, 5, 10 и 11 Меморандума, започели су у недељу ујутру, 31. јуна, у Швајцарској (Луцернско језеро) и трајали до раних јутарњих часова у понедељак, 2. јула.“
Говорећи о заједничком тексту припремљеном уз учешће посредничких држава и наредним корацима, Багаеи је навео: „У заједничком саопштењу посредничких држава (Катар и Пакистан), припремљеном након консултација са Ираном и Сједињеним Америчким Државама, предвиђени су механизми за праћење спровођења Меморандума и одлучено је да се разговори на експертском и техничком нивоу наставе ради ефикасне примене Меморандума о окончању наметнутог рата.“
Serbia News Agency Montenegro News Agency