Кошта: Још више ћемо продубити наше партнерство са Молдавијом
Брисел, 22. јун (Hibya) - Председник Европског савета Антонио Кошта изјавио је да се други Самит ЕУ–Молдавија одржава у кључном тренутку и да ће партнерство са Молдавијом бити додатно ојачано.
Председник Европског савета Антонио Кошта изнео је оцене поводом другог Самита ЕУ–Молдавија.
Истичући да се самит одржава непосредно пре почетка преговора о основном кластеру, Кошта је рекао: „Наш други Самит ЕУ–Молдавија није могао бити одржан у бољем тренутку – одмах након заиста историјске прекретнице и непосредно пре почетка преговора о основном кластеру.“
Кошта је нагласио да са Мајом Санду жели да унапреди сарадњу између ЕУ и Молдавије, додајући: „Данас ћемо, заједно са председницом Мајом Санду, још више продубити наше партнерство.“
Serbia News Agency Montenegro News Agency